10. generácia Intel® Core™ desktopových procesorov

Určené pre hráčov a tvorcov obsahu

RÝCHLY ŤAHÁK

Ukážeme Vám, ako sa vyznať v kódovom označení procesorov Intel® Core ™ 10. generácie.

Odomknuté procesory

Odomknuté procesory Intel® Core ™ 10. generácie pre stolové počítače sú optimalizované pre nadšených hráčov, milovníkov pretaktovania a profesionálnych tvorcov obsahu, ktorí chcú využiť výhody úžasného potenciálu pre pretaktovanie a fantastického výkonu týchto nových procesorov. Stačí len hľadať písmeno „K“ v názve procesora. Ak chcete tieto odomknuté procesory využiť naozaj naplno, stiahnite si aplikáciu Intel® Performance Maximizer. Táto exkluzívna softvérová aplikácia od spoločnosti Intel vám pomôže s dynamickým nastavením optimálneho výkonu vášho systému.

Ak si všetky nastavenia radšej nakonfigurujete po svojom, vyskúšajte nástroj Intel® Extreme Tuning Utility, s ktorého pomocou budete môcť priamo upravovať nastavenia procesora a vyladiť si pretaktovania k dokonalosti. Chcete experimentovať bez strachu? Využite našu ponuku záruky Intel® Performance Tuning Protection Plan, ktorá vám zaistí výmenu procesora v prípade jeho poruchy z dôvodu pretaktovania.

Uzamknuté procesory

Procesory Intel® Core ™ 10. generácie pre stolové počítače sú vyrobené pre každodenné používanie. Tento typ procesorov nájdete jednoducho tak, že kódové označenie procesora neobsahuje písmeno. Táto platforma je zárukou vynikajúceho výkonu od mainstreamového hrania cez tvorbu obsahu až po bežnú prácu s PC. Optimálna rovnováha medzi frekvenciou, jadrami a vláknami poskytuje bezkonkurenčný výkon stolových počítačov a All-in-One s procesormi Intel® Core ™ 10. generácie.

Stolové počítače s procesorom Intel® Core ™ 10. generácie vyžadujúce samostatnú grafickú kartu

Procesory Intel® Core ™ 10. generácie pre stolné počítače s označením „KF“ a „F“ sú určené pre hráčov a tvorcov obsahu. Pýši sa rovnakými inováciami, špecifikáciami a výkonom ako ostatné modely 10. generácie, ale súčasťou procesora nie je grafická jednotka. Ak je výkon procesora vašou najvyššou prioritou, sú pre vás tieto modely najvhodnejším riešením. Procesory obsahujúce „KF“ vo svojom označení takisto disponujú možnosťami pretaktovania.

Intel® Thermal Velocity Boost

Hráči a tvorcovia obsahu získajú ihneď ohromujúcu rýchlosť 5,3 GHz a z nej plynúci vysoký výkon.

Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0

Môžete získať automatické navýšenie výkonu pri spúšťaní mnohých bežných aplikácií. 

Podpora pamäte DDR4-2933

Umožňuje plynulý a vysoký výkon, špičkový multitasking a výnimočnú produktivitu pri tvorbe obsahu. 

Intel® Hyper-Threading Technology

Je hardwarová inovácia, ktorá umožňuje spustenie viac ako jedného vlákna na každom jadre. To znamená, že jedno fyzické jadro teraz funguje ako dve „logické jadrá“, ktorá dokážu spracovať rôzne softwarové vlákna. Napríklad 10 jadrový procesor Intel® Core ™ i9-10900K má pri aktivácii technológie Hyper-Threading 20 vlákien. U 10. generácie už od základného modelu Intel® Core ™ i3.

Intel® Optane ™ Technology

Získajte vyšší výkon, ktorý vám umožní vykonávať to, čo robíte najčastejšie – navyše neuveriteľne rýchlo, plynule a ľahko. Keď spúšťate aplikácie, budete môcť otvárať a pracovať s veľkými súbormi neuveriteľne rýchlo alebo pokračovať v práci aj počas multitaskingu. Intel® Optane ™ Technology vám pomôže urýchliť bežné úlohy a tiež spúšťanie a pristupovanie k veľkým súborom.

Thunderbolt ™ 3

Je najmodernejšie, najefektívnejšie a najvšestrannejšie dostupné riešenie vstupu / výstupu s priepustnosťou až 40 Gb/s pre dáta a video. Jeho dokovacia stanica s jediným káblom umožňujúca nabíjanie či pripojenie externej grafiky a s podporou vstavaných sieťových možností otvárajú úplne nové možnosti.

Intel® Wi-Fi 6 AX201

Do procesorov Intel® Core ™ 10. generácie pre stolové počítače je teraz integrovaná technológia Intel® Wi-Fi 6 (Gig+), ktorá umožňuje takmer trojnásobnú rýchlosť sťahovania a spoľahlivejšie pripojenie. Sprostredkováva najlepšie bezdrôtové možnosti s flexibilitou pracovať z domu alebo v kancelárii.

Intel® Ethernet Connection I225

Je teraz k dispozícii u platforiem s procesormi Intel® Core ™ 10. generácie a zaručuje viac než dvojnásobok rýchlosti 1GB siete Ethernet pri existujúcom zapojení.

Intel® Graphics Command Center

Optimalizujte svoj zážitok s integrovanou grafickou kartou.