12. generácia Intel® Core™ desktopových procesorov
Špičkový výkon - vždy keď ho potrebujete

Definícia procesorov Intel Core 12. generácie v priebehu 60 sekúnd

Rodina procesorov Intel Core 12. generácie (Alder lake) bude obsahovať 60 procesorov a viac ako 500 modelov kompletných systémov. Nájdite si 60 sekúnd a dozviete sa o novej výkonnej hybridnej architektúre 12. generácie, ktorá integruje dva typy jadier – výkonné jadrá P-cores a efektívne jadrá E-cores – s technológiou Intel® Thread Director. Takisto sa dozviete viac o procesore Intel Core i9-12900K, najlepšom hernom procesore na svete.

Najlepší herný procesor na svete – Intel Core i9‑12900K 12. generácie 

Tento procesor s maximálnym turbo boostom až 5,2 GHz a až 16 jadrami a 24 vláknami dosahuje nový vrchol v oblasti viacvláknového výkonu pre nadšencov hier a profesionálnych tvorcov. Nová výkonná hybridná architektúra, prvýkrát založená na procese Intel 7, poskytuje škálovateľný výkon od 9 do 125 wattov. Toto riešenie umožňuje použitie v každom segmente PC od ultratenkých a ľahkých notebookov až po desktopové počítače pre nadšencov a lokálne systémy.

Úplne nový chipset Intel série 600

 

Spolu s 12. generáciou desktopových procesorov Intel Core uvádza spoločnosť Intel na trh nový chipset Intel série 600 s pokročilými funkciami pre vyššiu spoľahlivosť a výkon. Nové linky PCIe Gen 4.0 prispievajú k celkovému počtu 28 liniek mimo chipsetu. Integrované USB 3.2 Gen 2×2 poskytuje až dvojnásobnú šírku pásma a DMI Gen 4.0 zvyšuje priepustnosť chipsetu k procesoru pre rýchly prístup k periférnym zariadeniam a komunikáciu v sieti. Spoločnosť Intel po prvýkrát prináša do chipsetov pre PC Intel® Volume Management Device (VMD), ktoré zjednodušuje riadenie úložiska tak, že umožňuje priame riadenie a správu diskov SSD založených na technológii NVMe zo zbernice PCIe bez ďalších radičov RAID alebo iných hardvérových adaptérov.

Hrajte, tvorte a pretaktovávajte s odomknutými desktopovými procesormi 12. generácie 

Intel® Thread Director umožňuje bezproblémovú spoluprácu dvoch nových mikroarchitektúr jadier tak, že pomáha operačnému systému umiestniť správne vlákno na správne jadro v správnom čase.

„Stojíme na začiatku novej éry osobných počítačov, ktorú začína predstavenie systému Windows 11,“ povedal Panos Panay, výkonný viceprezident a produktový riaditeľ spoločnosti Microsoft. „Vďaka systému Windows 11 a novej technológii Intel Thread Director povýšia používatelia nového radu procesorov Intel Core 12. generácie výkon svojich počítačov na novú úroveň.“

Vyšší jednovláknový a viacvláknový výkon umožňuje dosiahnuť:

  • Najlepší herný procesor na svete:Procesor Intel Core i9‑12900K poskytuje úžasný nárast výkonu v porovnaní s ostatnými generáciami vrátane až 25 % navýšeniu FPS v hre Troy: a Total War Saga, 28 % navýšeniu FPS v hre Hitman 3 a 23 % navýšeniu FPS v hre Far Cry 6.
  • Vylepšená technológia Intel® Killer™ Wi-Fi 6E pre až o 75 % nižšiu latenciu pri hraní hier pri multitaskingu, vysokofrekvenčné jadrá P-cores kombinované s jadrami E-cores na odľahčenie paralelných úloh umožňujú až 84 % nárast v počte snímkov za sekundu pri súčasnom hraní, streamovaní a nahrávaní.
  • Skok vo výkone pri tvorbe obsahu: Pokroky vo viacvláknovom výkone, svižná odozva jadier P-cores a schopnosť prenášať údaje neuveriteľnou rýchlosťou s pamäťou DDR5 prinášajú prvenstvo do všetkých oblastí vytvárania obsahu vrátane. Patrí sem:až o 36 % vyšší výkon pri úprave fotografií, až o 32 % vyšší výkon pri úprave videí, až o 37 % vyšší výkon pri 3D modelovaní, a až o 100 % rýchlejšie vykresľovanie viacerých snímok.
  • Najlepšie prostredie na pretaktovanie: Nové procesory ponúkajú špičkové nástroje na pretaktovanie pre maximálne prispôsobenie výkonu vrátane možnosti pretaktovať jadrá E-cores a pamäť DDR5. Nadšenci a hráči si môžu tieto nové funkcie pretaktovania platformy vyskúšať v rámci najnovšej verzie nástroja Intel® Extreme Tuning Utility (XTU) 7.5. Počnúc procesorom Core i9 12900K bude XTU podporovať aj pretaktovanie jedným kliknutím pomocou nástroja Intel Speed Optimizer pre odomknuté procesory 12. generácie. Ďalej spoločnosť Intel predstavila najnovší Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 s podporou DDR5, ktorý ponúka ďalšie profily vrátane nových prepisovateľných vlastných profilov a flexibilného ladenia pre pretaktovanie pamäte.